В деветия кръг на сезона, Николай Бодуров и неговият Фулъм най-сетне постигнаха победа в Чемпиъншип.

Котиджърс взеха ценните три точки след успех с 2:1 в гостуването си на Бирмингам. Българският национал Бодуров бе титуляр за своя състав и изигра пълни 90 минути за победата.

Първият гол в мача бе дело на домакините, които в 38-ата минута излязоха напред в резултата след гол на Дейвид Котърил, възползвал се от асистенция на Калъм Рейли.

В 63-ата минута удар на Николай Бодуров извън наказателното поле доведе до избита топка, която попадна във Фернандо Аморебиета. Той центрира фронтално пред вратата на Бирмигам, където Тим Хоогланд засече с левия си крак и реализира зя 1:1.

В 71-ата минута обратът вече бе факт, а в прегръдките на съотборниците си бе Уго Родайега, който бе точен след удар от близко разстояние.

В класирането Фулъм отлепи от дъното, изкачвайки се на предпоследната 23-а позиция с 4 точки. Бирмингам е 21-и със 7 точки.