Отборите на Брадфорд и Рединг ще преиграва четврътфиналния сблъсък по между си от ФА Къп след като завършиха при равенство 0:0. Третодивизионният Брадфорд, който се представя повече от чудесно в турнира до момента вече 11 мача няма загуба на свои терен в турнирен двубой. Брадфорд, който заема осмото място в Лига 1 на английския футбол запази шансовете си да стигне до полуфиналите в престижната надпревара.

Брадфорд срещу Рединг

източник: Gulliver/GettyImages

Тимът отстрани Челси, а после и Съдърланд на осминафиналите на ФА. На своя „Корал Уиндоус Стейдиъм“ Брадфорд не успя да реализира срещу 18-я в Чемпиъншип Рединг, който пък отстрани Дарби Каунти в предишната фаза.

Мачът предложи равностойна и интересна игра, като домакините отправиха 8 удара по посока вратата на съперника срещу 7 за футболистите на Рединг. Гостите бяха близо до първо класиране за полуфинал в напреварата след 1927 година, но в 86-ата минута топката се отби от гредата след центриране на Оливър Норууд и разбъркване в наказателното поле. На австралийския вратар на гостите Адам Федеричи пък веднъж му се наложи да спасява мрежата си след опасна атака на Брадфорд.

Брадфорд ще търси място на полуфиналите за първи път от 104 години.  В останалите четвъртфиналите един срещу друг излизат Манчестър Юнайтед срещу Арсенал, Ливърпул срещу Блекбърн и Астън Вила срещу Уест Бромич.