В мач от 1-я кръг на Премиършип Ливърпул победи с 1:0 като гост Съндърланд, а единственото попадение в срещата отбеляза Фернандо Торес в 83-та минута.

Най-интересната ситуация в мача бе в 70-та минута на срещата. Паскал Шимбонда фаулира грубо Йоси Бенаюн на границата на наказателното поле, но Стивън Джерард изпрати топката в стената.

Последвалият удар на Дирк Каут бе спасен от Крейг Гордън и топката попадна в испанския нападател Торес. При желанието си обаче да вкара гол в дебюта си, Роби Кийн застана на пътя на Торес и спаси Съндърланд от гол.

Роби Кийн обаче не беше пред Торес в 83-та минута, когато с красив удар извън наказателното поле испанският голмайстор отбеляза победното попадение за 1:0 в полза на Ливърпул.