Президентът на УЕФА Мишел Платини иска в бъдеще победителят за Купата на Англия да играе в Шампионската лига вместо четвъртия отбор в класирането на Висшата лига.

Футболна легенда ще обсъди идеята си с шефовете на английския футбол на среща през следващата седмица.

Платини искаше да намали максималния брой участници от една страна в Шампионската лига от четири на три, но това му намерение срещна яростен отпор от големите клубове и водещите първенства в Европа.

Като компромисен вариант французинът иска от сезон 2009/10 година победителят в Купата на Англия, която е най-старият клубен турнир в света, да участва в Шампионската лига за сметка на четвъртия в шампионата.

Очаква се Мишел Платини да поиска същото и в Испания и Италия, където само първите три клуба в първенството да участват в най-комерсиалния евротурнир.