Стилиян Петров пропусна да отбележи гол от дузпа за своя Астън Вила в мач от 32-ия кръг на Премиършип. Бирмингамци все пак успяха да победят с 2:1 като гости Блекбърн.

Бени Маккарти откри резултата за домакините в 24-та минута, след като реализира 11-метров наказателен удар. Само 10 след това Патрик Бергер изравни за тима от „Вила Парк”.

Само две минути след почивката съдията отсъди дузпа заради игра с ръка на Раян Нилсен. Българският национал обаче шутира силно в средата на вратата и вратарят Брад Фридел спаси без проблеми.

В 73-та минута Габриел Агбонлахор отбеляза попадение и подари победата на Астън Вила.

В последната минута на двубоя Стилиян Петров получи жълт картон за нарушение срещу Мортен Педерсен.

Отборът на Мартин О’Нийл заема 13-то място в класирането с актив от 38 точки. Блекбърн е на 11-то място с 40 точки.

В друга среща от кръга Арсенал се издъни на „Емирейтс Стейдиъм”. Отборът на Арсен Венгер загуби с 0:1 от Уест Хем. Щастливото попадение за гостите бе дело на Боби Замора, който се разписа в последната минута на първото полувреме.

Въпреки успеха Уест Хем остава на предпоследното 19-то място с 29 точки. „Артилеристите” са на 4-то с 55.