Новият мениджър на Кристъл Палас Алън Пардю стартира с победа престоя си в лондонския тим. В мач от третия кръг на турнира за ФА Къп „орлите” размазаха петодивизионния Доувър Атлетик с 4:0. Два гола за елитния тим вкара централният защитник Скот Дан, а по едно добавиха Дуайт Гейл и резервата Кевин Дойл.

Английският специалист излезе със сериозен състав срещу тоталния аутсайдер и това си пролича още в първите секунди. Тогава Уилфрид Заха показа добра техника отляво и центрира за Глен Мъри, който с глава затрудни максимално вратарят Рафърти. Няколко мига по-късно Бари Банан направи страхотен пробив по крилото, но изстрелът му не затрудни стража.

В 8-ата минута Рафърти отново спаси отбора си, а секунди след това Мъри с глава стреля в аут.

Така се стигна до 10-ата минута, когато лошо изчистен ъглов удар даде шанс на Заха да центрира отляво, а на далечната греда Дан с крак разстреля вратаря.

Последва дълъг период, в който гостите видимо намалиха оборотите, преди да се стигне до нов корнер в 34-ата минута. Тогава Дан беше оставен необезпокояван да засече центрирането от десния фланг и да покачи на 2:0.

Дуайт Гейл реши всичко в 68-ата минута след хубава индивидуална акция отляво и кинжален удар в близкия долен ъгъл.

Кевин Дойл пък оформи крайния резултат три минути преди края след добра асистенция на Томас, който му сервира топката на празна врата.