Нападателят Майкъл Оуен донесе победата на своя Нюкасъл с 2:0 над Съндърланд в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига. Голмайсторът на „свраките” реализира и двете попадения за момчетата на Кевин Кийгън.

Бившият футболист на Ливърпул откри резултата още в 4-ата минута на срещата. Дребничкият нападател се разписа с глава след центриране на Джереми отдясно и грешка на защитника Пол Макшейн.

В последните секунди на първата част домакините получиха право да изпълнят дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Дани Хигинботън. Зад топката застана отново Оуен, който отново не сгреши.

През втората част тимът на Нюкасъл продължи да бъде далеч по активния тим на терена. Отлични възможности за тима на Кевин Кийгън имаха Обафеми Мартинс и Майкъл Оуен, но блестящите прояви на Крейг Гордън запазиха резултата непроменен до края.