Отборът на Брентфорд се класира за първи полуфинал на голям турнир в Англия в цялата си 131-годишна история! Във вторник вечер „пчеличките” отстраниха от четвъртфиналите на Купата на Лигата елитния тим на Нюкасъл, побеждавайки го с 1:0.

Скъпоценния гол за успеха на Брентфорд реализира Джош Дасилва в средата на второто полувреме, възползвайки се от отлично центриране на Серхи Канос. След днешния мач, отборът от Чемпиъншип е непобеден вече в цели 14 мача.

Gulliver/GettyImages
12 снимки

Брентфорд започна мача, оставяйки голмайстора си Иван Тони на пейката, но това не попречи на добрата игра на домакините. Саман Годос удари гредата, а Серхи Канос пропусна великолепна възможност за „пчеличките”.

Най-добрите положения за гостите от Нюкасъл пропуснаха Калъм Уилсън и Райън Фрейзър, чиито удари бяха спасени от игралия отлично в този двубой Люк Даниелс.

Така тимът на Брентфорд добави пореден скалп на тим от Висшата лига във витрината си. До този момент те отстраниха последователно Саутхемптън, Уест Бромич Албиън и Фулъм.