След Уотфорд във вторник още два отбора от елитната дивизия на Англия изхвърчаха от турнира за Купата на Лигата.

Вторият кръг в надпреварата се оказа непреодолимо препятствие за Саутхемптън, елеминиран у дома от Уулвърхемптън с 0:2.

По-трудно се даде, но пак у дома, Нюкасъл, който обаче също се препъна след продължения пред тим от Чемпиъншип – 2:3 след продължения срещу Нотингам Форест.

„Светците“ бяха повалени през второто полувреме от „вълците“, които реализираха чрез Дани Бат в 67-ата и Донован Уилсън в 87-ата за загубата си с 0:2.

Нюкасъл пък започна добре срещу Форест и поведе още в 3-ата минута чрез Александър Миртович.

Джейсън Къмингс в рамките на две минути – между 29-ата и 31-ата, изведе нотингамци напред в резултата, а точно преди почивката Роландо Аарънс направи 2:2.

Този резултат не се промени през второто полувреме и се наложи провеждането на продължения. В тях в 97-ата минута вкара Тайлър Уокър и Форест изхвърли „свраките“ от турнира с 3:2.