В равностоен двубой на стадион Карайскаки в Пирея Олимпиакос и Челси не успяха да си отбележат гол, завършвайки 0:0 в среща от осминафиналите на Шампионската лига.

В 21-ата минута Флоран Малуда подаде с глава на Рикардо Карвальо, който се опита да стреля в далечният ъгъл, но Никополидис спаси, а след това бе отсъдена и засада.

Олимпиакос пропусна най-чистото си положение преди почивката в 29-ата минута, когато Торосидис стреля на сантиметри покрай гредата, след като бе намерен от Столдидис на чиста позиция след ъглов удар пред Петър Чех.

В 65-ата минута Гайети напредна и отправи силен изстрел, но покрай вратата на Челси. Шест минути по-късно и Малуда направи същото, пращайки топката в аут след шут извън наказателното поле на Олимпиакос.

Гръцкият шампион ще има шанс да поднесе изненадата на четвъртфиналите на Шампионската лига на 5 март, когато е реваншът на Стамфорд Бридж в Лондон.