В най-головият мач досега в кръга Борнемут и Уотфорд завършиха 3:3 в зрелищен дуел. Шестте попадения паднаха през първата част, а мачът стартира с четвърт час закъснение, тъй като се наложи намесата на пожарните сили в южния град. Трой Дийни даде добър аванс за Уотфор с два гола в 14-ата и 27-ата, но Нейтън Аке в 34-ата и Калъм Уилсън в 37-ата възстановиха хикса. Кен Сема обаче отново поведе „стършелите” напред в 38-ата минута, а Райън Фрейзър направи 3:3 в 40-тата минута. През втората част двата отбора не си отбелязаха повече голове.

Бърнли пък постигна ценен успех като гост над Хъдърсфийлд с 2:1. Стив Муние изведе „териерите” напред в 33-ата минута, а Крис Ууд изравни в 40-тата, след което Кристофър Шиндлер получи червен картон в 41-ата минута. Това даде нужният стимул за хората на Шон Дайш, а Ашли Барнс направи пълен обрат в 74-ата минута. Роби Брейди възстанови численото присъствие с директен червен картон в 90-тата минута.

Уест Хем и Брайтън направиха пищно 2:2 на „Олимпийския стадион”. Стивънс и Шейн Дъфи дадоха добър аванс на „чайките” в рамките на две минути (56-ата и 58-ата). Последваха обаче два гола на Марко Арнаутович (66-ата и 68-ата), за да се оформи крайният резултат в английската столица.

Кристъл Палас записа важен успех при гостуването си на Уулвърхемптън, побеждавайки го с 2:0. Двата гола дойдоха в последните минути на срещата, когато първо в 83-ата Джордан Аю откри резултата на „Молиню”, а Лука Миливойевич в 95-ата от дузпа оформи крайното 2:0 за Палас.