Страхотното представяне на новака Бърнли в Премиършип продължава. След като в миналия кръг скромният отбор победи шампиона Манчестър Юнайтед, сега в жертва на Бърнли се превърна и Евертън. „Карамелите” загубиха с 0:1 на „Търф Муур” и продължават с разочароващия си старт в първенството.
С изключение на първите 10 минути на мача, в които домакините упражниха традиционния натиск, Евертън бе по-добрият отбор. Момчетата на Дейвид Мойс създадоха отлични положение, чрез които спокойно можеха да стигнат до победата, но многото пропуски доведоха до неприятната загуба.
В герой за Бърнли се превърна Уейд Елиът, който вкара единствения гол в мача. Противно на логиката, при една от малкото си атаки, в 33-та минута Стивън Флетчър намери на границата на наказателното поле Елиът, който с перфектен удар в горния ляв ъгъл не остави шансове за стража на гостите Тим Хауърд.
Със спечелените три точки Бърнли се изкачи на 7-мо място с общ актив от 6. Евертън пък остана на последното 20-то място с 0 точки и голова разлика 1:7.
Коментирай