Отборът на Нюкасъл допусна загуба като домакин на Фулъм с 0:1 и по този начин остави под сериозен въпрос оставането си във Висшата лига на Англия. След поредното поражение за „свраките” тимът остана в зоната на изпадащите с 34 точки, една по-малко Хъл Сити, който е над чертата.

Единственият гол в срещата на „Сейнт Джеймсис Парк” отбеляза Диоманси Камара в края на първата част. През второто полувреме домакините останаха и с човек по-малко на терена, след директния червен картон на Себастиан Басонг, което до голяма степен предреши крайния изход в мача.

Прекия конкурент за оставане в елита на Нюкасъл – Хъл Сити стигна до равенство 1:1 като гол на Болтън Уондърърс. Евертън нямаше никакви проблеми срещу Уест Хем и постигна категорична победа с 3:1.

В друг мач от днес Стоук Сити надделя с 2:0 над Уигън Атлетик, а по-рано Манчестър Юнайтед си осигури титлата в Англия след нулево равенство срещу Арсенал.