Носителят на Купата на Англия Портсмут допусна изненадваща загуба при домакинството си на „Фратън Парк” с 0:2 от Суонси в мач от четвъртия кръг на турнира.

Головете за уелския отбор отбелязаха Нейтън Дайър в 26-та минута и Скотланд в 45-та минута от дузпа.

Друга изненада се получи на мача между Уест Бромич Албиън и Бърнли, като двата отбора завършиха 2:2 и ще трябва да преиграват.

Гостите поведоха в 25-та минута с гол на Александър от дузпа, но Уест Бромич обърна развоя на мача след попадения на Корен в 31-та минута и Ким в 45-та. Все пак Бърнли стигна до преиграване на мача с попадение на Патерсън в 89-та минута.

Съндърланд и Блекбърн също ще преиграват, след като двата отбора завършиха 0:0.

Челси победи с 3:1 Ипсуич. Лондончани поведоха с гол на Балак в 16-та минута, но гостите стигнаха до изравнително попадение в 36-та минута дело на Брус.

Все пак през второто полувреме Челси стигна до нови два гола дело на Балак в 59-та и Лампард в 86-та минута.