Нюкасъл постигна трета поредна победа във Висшата лига. В закриващия програмата на 13-ия кръг двубой „свраките“ надвиха с 2:1 Бърнли на „Търф Мур“.

Първият гол в полза на състава Рафаел Бенитес падна още в 4-ата минута след щастлив рикошет в Бен Мий след изстрел на Кийрън Кларк. Последният наниза втори гол в 23-ата минута. За домакините точен бе Сам Воукс.

Срещата започна с половин час по-късно. Причината бе, че малко преди излизането на двата състава в тунела бе прилошало на  съдийския наблюдател Еди Уудсхоум. Така след като му бе оказа лекарска помощ, той бе откаран в болница, а първият съдийски сигнал прозвуча в 22:30, вместо в 22:00 часа.

Иначе самият двубой бе атрактивен с много положения и пред двете врати. Двата отбора показаха коректна игра, като първият жълт картон бе показан в четвъртата минута на добавеното време на срещата. Получи го Мат Ричи.

Нюкасъл поведе на Бърнли в мача от 13-ия кръг на Висшата лига. След изпълнение на корнер отдясно по атаката, топката бе разиграна и стигна до Киърън Кларк, който бе фронтално на вратата пред дъгната на пеналта. Той нанесе изстрел с десния си крак, получи се рикошет в Бен Мий и топката влетя в мрежата на домакините за 1:0.

Преднината на Нюкасъл набъбна на 2:0 в 23-ата минута. Голът дойде по идентичен начин като първия – след ъглов удар, изпълнен отдясно на вратата на Бърнли. Гостите разиграха късо, след това последва центриране в наказателното поле на Ричи, а Кийрън Кларк успя да отклони точно в мрежата.

Интригата в мача бе върната в 40-ата минута. При центриране Сам Воукс съумя да засече от трудна позиция, като успя да прехвърли вратаря Дубравка за 1:2.

След почивката гостите стигнаха до много чиста ситуация в 50-ата минута. Мат Ричи направи превъзходен пробив в пеналта и шутира опасно, ала топката прелетя покрай левия стълб.

Бърнли отговори в 68-ата минута Крис Ууд успя овладее една отскочила топка в наказателното поле, нагласи се и стреля, стражът обаче отрази.

„Свраките“ имаха великолепен шанс да решат мача в 79-ата минута. Хоселу излезе на много чиста позиция отляво и нанесе страхотен изстрел по земя, топката обаче нацели левия стълб.

В оставащите минути до края двата състава не спряха да се атакуват, но така и не се стигне до нови попадения.

При този развой Нюкасъл събра 12 точки на 13-о място. Бърнли е 17-ти с 9.

В 14-ия кръг „свраките“ приемат Уест Хем, а Бърнли гостува на Кристъл Палас.