Тимът на Нюкасъл Юнайтед загуби изненадващо с 3:4 от американския Портланд Тимбърс в четвъртата си предсезонна контрола.

Играчите на Стив Макларън започнаха срещата ударно, повеждайки с попадение на новото попълнение Жоржиньо Вайналдум в 6-тата минута. Бившият футболист на ПСВ Айндховен засече центриране отляво и прати топката неспасяемо във вратата на противника.

След този гол обаче съставът на Портланд реагира като ужилен. До 30-тата минута американците вече водеха с 3:1, а в средата на второто полувреме отбелязаха още едно попадение.

Все пак Нюкасъл намери сили да се върне в мача. Младокът Роландо Аарънс избухна с две невероятни попадения в рамките на две минути, но до изравняване не се стигна.

Това бе четвъртата проверка на Нюкасъл преди началото на новия сезон. До момента „свраките” имат две победи и две загуби.