Нюкасъл победи Съндърланд с внушителното 5:1 в мач от 10-тия кръг в английската Висша Лига.

На „Сейнт Джеймсис Парк” домакините бяха пълни господари на терена и заслужено стигнаха до изразителния успех. С хеттрик се отличи капитанът Кевин Новал, а Шола Амеоби реализира останалите две попадения.

Резултатът бе открит в 26-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле, Нолан с удар със задна ножица от близко разстояние вкара за 1:0. 8 минути по-късно отново той с удар в долния десен ъгъл удвои преднината на Нюкасъл.

В добавеното време на първата част Шола Амеоби бе точен от дузпа и на практика реши изхода на мача.

Задачата на Нюкасъл бе улеснена в началото на втората част, когато Тайтъс Брамбъл получи червен картон и остави Съндърланд с човек по-малко на терена.

Отново Амеоби и Нолан вкараха по още едно попадение, за да покачат на 5:0. Дарън Бент реализира почетния гол за гостите в края на мача, с което оформи и крайното 5:1.

В класирането Нюкасъл се изкачи на седмо място с 14 точки. Съндърланд е 11-и с 12.