В мач от 32-я кръг на Премиършип Нюкасъл победи като гост с категоричното 4:1 Тотнъм на „Уайт Харт Лейн”.

Българският нападател Димитър Бербатов игра 90 минути, но не успя да помогне на своя отбор.

В 26-та минута Стийд Малбранк центрира в наказателното поле на „свраките”, където Дарън Бент с глава отбеляза първото попадение в мача.

В 45-та минута Джереми подаде на Ники Бът, след което бившият футболист на Манчестър Юнайтед с хубав удар отдалеч изравни резултата.

Второто полувреме мина под диктовката на Нюкасъл, като още в 52-та минута Джереми с хубав удар от пряк свободен удар прати топката за втори път в мрежата на Пол Робинсън.

В 65-та минута Марк Видука подаде на Майкъл Оуен, който с прецизен удар не остави никакви шансове на вратаря на домакините и направи резултата 3:1 в полза на „свраките”.

В 82-та минута при контраатака за Нюкасъл Джоуи Бартън подаде на Обафеми Мартинс, който отблизо отбеляза четвъртия гол в мрежата на Тотнъм и по този начин оформи крайния резултат в срещата.