Шола Амеоби се разписа в добавеното време и осигури равенството 1:1 на Нюкасъл у дома срещу регионалния съперник Съндърланд в мач от английската Висша лига.

Резервата на Амеоби реализира важния гол за домакините, след като в 83-ата минута Демба Ба не успя да направи това при изпълнение на дузпа, спасена от вратаря Симон Миньоле.

Никлас Бендтнер бе извел черните котки напред в резултата в 24-ата минута след 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Майк Уилямс срещу Майкъл Търнър.

Гостите успяха да запазят аванса си почти до самия край на двубоя, въпреки изгонването от игра на Стефан Сесеньон в 58-ата минута. След края на срещата капитанът на Съндърланд - Лий Кетърмол, също получи червен картон заради скандал с главния съдия Майк Дийн.

След това равенство Нюкасъл е на шесто място с актив от 44 точки. Съндърланд е 11-а позиция с десет точки по-малко.

По-късно днес е неделното дерби на кръга във Висшата лига между Тотнъм и шампиона Манчестър Юнайтед.