Нани, Неманя Видич и Антонио Валенсия изиграха първия си мач в предсезонната подготовка на Манчестър Юнайтед. Той обаче бе за селекцията на резервния отбор на „червените дяволи“, тъй като техните съотборници от първия тим са на турне в Азия и Австралия.

Триото взе участие в контролата срещу Крю Алекзандра, спечелена с 2:0 след два гола именно на Нани.

Португалецът получи допълнителна почивка заради международните мачове, които игра в края на сезона и поради тази причина не замина със съотборниците си за турнето. Видич пък отсъстваше заради ишиас.

Нани откри резултата в 10-а минута след отлично изпълнение от пряк свободен удар. През второто полувреме пък топката стигна удобно до португалеца в наказателното поле и той без проблеми вкара за 2:0.

Видич бе заменен от Бен Пиърсън в 62-а минута, а 2 минути по-късно Нани бе сменен от своя сънародник Бебе.