Актьорът от филмовата поредица „Стар Трек“ Сър Патрик Стюарт подкрепя любимия си Хъдърсфийлд във финалния плейоф за влизане във Висшата лига срещу Рединг.

Стюарт е заел място на трибуните на стадион „Уембли“.

Освен място в елита на Англия, победителят в днешния финал ще си осигури зашеметяващи финансови средства. Той ще прибере минималната сума от 170 млн. паунда от телевизионни права, а ако успее да се задържи в Премиършип още един сезон, то в касата на клуба ще влязат още 300 млн. от британската валута.

Неслучайно финалният плейоф в Чемпиъншип е смятан за „най-скъпият“ мач във футбола.

В редовния сезон Рединг и Хъдърсфийлд завършиха съответно на трето и пето място, а директна промоция за Висшата лига спечелиха тимовете на Нюкасъл и Брайтън, които заеха първите две места в крайното класиране на Чемпиъншип.

За последно Хъдърсфийлд игра в първата дивизия на английския футбол през далечната 1972 година, докато Рединг ще се опита да се завърне в Премиър лийг след четиригодишно отсъствие.