Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо отнесе второ наказание от Футболната Асоциация на Англия само за една седмица, след изгонването си от скамейката в мача срещу Бърнли в събота (0:0).

В четвъртък португалецът бе санкциониран заради коментарите си по адрес на рефера Антъни Тейлър. В събота той бе пратен на трибуните от Марк Клотенбърг.

Моуриньо е обвинен в обиден и нападателен език срещу арбитрите в и около тунела на полувремето.

Той има до петък да отговори на обвинението. След това ФА ще реши каква точно санкция да изтърпи.

Моуриньо протестира бурно заради неотсъдена дузпа в събота, за фаул на Джан Фланаган срещу Матео Дармиан.

53-годишният специалист излезе за второто полувреме, но бе екстортиран до място на трибуните, а след това и в ложата. След мача той отказа да говори пред медиите.

Ман Юнайтед заема осмо място в Премиършип, и няма победа в последните четири срещи.