Саутхемптън и Уест Хем затвориха 19-ия кръг на Висшата лига по впечатляващ начин. Ралф Хазенхютл записа второ поражение в 4-ия си мач начело на „светците”, които допуснаха пълен обрат от 1:0 до 1:2 срещу вдъхновените от Фелипе Андерсон лондончани. Бразилският ас вкара и двете попадения за „чуковете”, които пък се озоваха назад в резултата след едно наистина дискусионно попадение на Нейтън Редмънд.

Резултатът определено затвърди възходящата линия в представянето на Уест Хем, който от загубата с 0:4 от Манчестър Сити насам натрупа доста точки. От края на ноември досега момчетата на Маурисио Пелегрини изиграха 6 шампионатни мача (включително и днешния), в които постигнаха 5 победи и 1 загуба. На „Сейнт Мерис” интересни юбилеи отбелязаха цели двама играчи на Уест Хем – Михаил Антонио записа своя мач №300 за клуба, докато за вратаря Лукаш Фабиански двубоят бе под №200 във Висшата лига на Англия.

Футболният екшън започна още в 3-ата минута, когато Дани Ингс в своя шампионатен мач №200 преодоля като на шега двама защитници в наказателното поле на Уест Хем. Преотстъпеният от Ливърпул играч се озова сам срещу вратаря на 4-5 метра от целта и заради острия ъгъл стреля във външната страна на мрежата.

В 22-ата минута Уест Хем пропиля първата си 100-процентова възможност, дошла след включване на Аарън Кресуел отляво. Бранителят действа нестандартно и вместо центриране, даде нисък пас към точката на дузпата. Там абсолютно сам бе оставен Лукас Перес, ала испанецът не осъществи плътен контакт с топката и тя с необичайна парабола прелетя покрай левия стълб.

До края на първата част „чуковете” имаха известен игрови превес и можеха да се оттеглят с аванс, ако в 45-ата минута Робърт Снодграс беше по-прецизен. Шотландецът намери достатъчно време и пространство, за да стреля от дъгата, като залитна в последния момент. Това явно повлия, тъй като силният му изстрел профуча на сантиметри в аут покрай дясната греда.

Вече второто полувреме даде началото на истинската вихрушка от опасни ситуации и попадения. В 50-ата минута Саутхемптън поведе чрез наистина странен гол, който може би не биваше да бъде признат. Марио Лемина подгони един пас по десния фланг и центрира към далечния край на наказателното поле. там играч на Уест Хем изчисти с глава, а след това първо Армстронг, а сетне Ориол Ромеу нанесоха изстрели. Вторият попадна право у Нейтън Редмънд. Тук целият отбор на Уест Хем спря да играе претендирайки за засада, каквато нямаше, защото Грейди Диангана беше закъснял ужасно много с изтеглянето си. Редмънд стреля точно, вратарят Фабиански спаси, последва добавка на Ромеу, при която полският страж се намеси. Топката продължи движението си към голлинията, а към нея се завтекоха Редмънд и Анджело Огбона. Италианецът се хвърли на отчаян шпагат, с който повали Редмънд, а последният отчетливо бутна с ръка топката в мрежата. Съдиите все пак признаха попадението въпреки множествот опротести на гостуващия тим.

Отговорът на Уест Хем изобщо не закъсня. В 53-ата минута гостите разиграха късо един ъглов удар отляво по атаката си. Центрирането на Кресуел беше избито и попадна при намиращия се в близост до ъгъла на пеналта Фелипе Андерсон. Оттам бразилецът изстреля кълбото с невероятна сила право в близкия долен ъгъл, а стражът Алекс Маккарти не можеше да стори нищо – 1:1.

Шест минути по-късно Стюърт Армстронг нанесе страховит шут към вратата на Фабиански, който с мъка изби в корнер. Неговото изпълнение всъщност даде началото на контраатаката, с която Уест Хем осъществи пълен обрат. Михаил Антонио се понесе отляво с цялата бързина, на която бе способен, пресече централната линия и с премерен пас обърна фланга към непокрития Фелипе Андерсон. Останал очи в очи с Маккарти, южноамериканецът стреля над вратаря – 2:1.

В 69-ата минута Лукас Перес беше в състояние да реши в пълна степен мача. Испанецът, който до неотдавна носеше екипа на Арсенал, достигна до перфектно центриране и нанесе силен изстрел с глава, който прелетя над гредата.

Четвърт час преди края Саутхемптън доказа, че няма да се предаде без бой и въпреки преимуществото на съперника стигна до голова ситуация. Марио Лемина беше изведен зад гърба на защитата и останал по диагонал спрямо вратата опита да преодолее Фабиански, който спаси с крак. Повторенията показаха, че тук съдиите пропуснаха да отсъдят засада срещу френския халф на „светците”.

Дълбоко в добавеното време на срещата Андерсон не бе далеч от своя първи хеттрик за „светците”, като бе изведен сам срещу двама бранители на домакините. Техничният бразилец нахлу отдясно и успя да си отвори коридор за стрелба, но пък шутът му завърши право в тялото на Маккарти. Това бе и последната ситуация в интригуващия двубой.

В генералното класиране Уест Хем се изкачи до 9-ото място с 27 точки, колкото имат още 8-ият Евертън и 10-ият Уотфорд. Саутхемптън остава опасно близо до дъното – 16-о място и 15 точки. Толкова има първият над чертата тим на Кардиф, докато Бърнли е най-напред в зоната на изпадащите с 12 пункта.