Астън Вила изигра фантастичен мач и надви Манчестър Юнайтед с 3:1 в пореден мач от Висшата лига. Леон Бейли откри още в седмата минута. Люка Дин удвои в 11-та минута от пряк свободен удар. Люк Шоу върна гостите в мача в 45-а минута. Джейкъб Рамзи отново даде два гола аванс на "виланите" в 49-а минута.

25 снимки

Домакините започнаха с много сериозна увереност и откриха в резултата още в седмата минута. След чудесна комбинация през центъра на терена Леон Бейли беше изведен и разстреля Де Хеа за 1:0.

Смао четири минути по-късно резултатът вече беше удвоен. Люка Дин застана зад пряк свободен удар и с брилянтен изстрел препарири стража на гостите за 2:0.

Гостите постепенно намериха своя ритъм и стигнаха до два поредни хубави положения. В 33-а минута последователно Гарначо и Роналдо видях как техни удари бяха спасени от Емилиано Мартинес.

В 45-а минута Юнайтед, все пак, стигна до гол. Люк Шоу успя да овладее топката на около 20 метра от вратата и стреля, а след рикошет Мартинес нямаше как да реагира и топката влетя в неговата врата.

Секунди след старта на втората част Рамзи стреля отдалеч, но Де Хеа нямаше затруднения. В 49-а минута Вила нанесе нов удар. Следва страхотна контраатака Рамзи беше намерен на точката на дузпата и не остави никакви шансове на Де Хеа с перфектен удар в скобата.

До края на мача гостите се опитаха да върна интригата, но Вила се защитаваше отлично и не допусна почти нищо интересно пред собствената врата.

Астън Вила - Манчестър Юнайтед 3:1

Астън Вила: Мартинес, Кеш, Конса, Мангс, Дин, Луис, Дендонкър, Рамзи, Буендиа, Уоткинс, Бейли;

Манчестър ЮнайтедДе Хеа, Далот, Линдельоф, Мартинес, Шоу, Каземиро, Ериксен, Ван де Беек, Гарначо, Рашфорд, Роналдо;