Отборите на Тотнъм и Манчестър Юнайтед завършиха при 0:0 първото полувреме на двубоя по между си от 33-я кръг на Висшата лига.

Първото полувреме не предложи много оспасности пред двете врати, като до почивката домакините от Тотнъм успяха да наложат лек натиск в търсене на попадение.

Джеси Лингард пробва удар по посока вратата на лондончани в 5-ата минута, но нацели съотборник.

В 19-ата Дани Роуз напредна добре и стреля от далеч, но без да затрудни Давид де Хеа.

Едно от най-интересните положения бе в 28-ата минута, когато Ерик Ламела получи обещаващ пас и стреля с глава, но вляво от вратата на Манчестър Юнайтед.

В самия край на първата част при нов шанс за домакините Кристиан Ериксен центрира в наказателното поле, но защитата на Юнайтед се справи.