Отборът, воден от Славиша Йоканович, Уотфорд се изкачи еднолично на върха в Чемпиъншип, макар и временно, преди да са се изиграли всички срещи от потока.

Само преди около година и половина специалистът бе начело на Левски, преди да бъде освободен. Сега обаче наставникът жъне успехи на Острова, след като в мач от 41-ия кръг Уотфорд победи с 2:0 Мидълсбро у дома.

По този начин тимът на Йока се наложи над прекия си съперник за позициите, даващи право на участие във Висшата лига. Уотфорд вече е на първото място със 76 точки, докато Мидълсбро е със 75.

В 35-ата минута Трой Дийни изведе домакините напред след диагонален удар, като прекара топката през краката на вратаря. През второто полувреме, Одион Игало вкара със страхотен удар от дистанция за крайното 2:0.