Защитникът на Манчестър Юнайтед Маркос Рохо най-вероятно ще прекара дълъг период извън терените, след като получи много тежка травма при загубата с 0:1 от Манчестър Сити в дербито на 10-ия кръг на Висшата лига.

Десет минути след началото на второто полувреме аржентинският национал напусна „Етихад” на носилка, след като при опит за шпагат срещу Мартин Демикелис лявата му ръка остана под тялото и доведе до много болезнената контузия.

На негово място в игра се появи 18-годишният Патрик Макнеър, а минути по-късно падна и голът във вратата на Юнайтед. Загубата обаче е само малка част от проблемите на мениджъра Луис ван Гаал, който в следващия мач няма да може да разчита както на Рохо, така и на изгонения днес Крис Смолинг. Другите двама централни бранители в тима – Фил Джоунс и Джони Евънс пък лекуват травми.