Рединг се класира на полуфинал за Купата на Англия, и ще се изправи срещу Арсенал на "Уембли" за място в битката за трофея.

След като се наложи да преиграва мача с Брадфорд, след 0:0 в първата среща, у дома "кралските поданици" бяха безапелационни, и победиха с 3:0.

Хал Робсън-Кану откри още в шестата минута, след като Гарат МакКлиъри центрира от корнер, и той с глава направи 1:0.

Само три минути по-късно, самият МакКлиъри покачи на 2:0, с точен удар отдясно.

Нещата за Брадфорд съвсем се утежниха в 62-та минута, когато Филипе Мораиш получи червен картон, за опасна игра.

Съвсем логично, Рединг вкара и още едно попадение, с човек повече, в 68-та минута. Точен бе Джейми Маккий, след подаване на Натаниъл Чалоба.

Брадфорд имаше един-единствен точен удар в очертанията на вратата.

Така тимът от Чемпиъншип продължава към полуфиналите, докато този от Лига 1 отпада.

На полуфинала Рединг ще срещне Арсенал, а последния полуфиналист ще излъчат Блекбърн и Ливърпул.