Саутхемптън шамароса Манчестър Юнайтед и го победи с 1:0 като гост в двубой от 23-ия кръг на Висшата лига. Победното попадение за "светците" реализира дебютантът за "светците" Чарли Остин в 87-ата минута на срещата.

През първото полувреме нямаше нито едно чисто голово положение пред двете врати. Още в 8-ата минута Марсиал опита да тормози вратаря на гостите, но не сполучи да отбележи. Пет минути по-късно Дейли Блинд стреля безопасно.

Гостите изпуснаха най-доброто си положение в 36-ата минута, когато Садио Мане беше изведен великолепно в наказателното поле на съперника, но не съумя да нанесе точен завършващ удар.

В началото на второто полувреме домакините опитаха лек натиск към вратата на "светците", но това не даде резултат.

В 79-ата минута след центриране от свободен удар Лонг игра с глава, но прати топката над вратата на Де Хеа.

Гостите стигнаха до успеха след попадение на Чарли Остин в 87-ата минута на срещата, който засече центриране от пряк свободен удар.

В края на двубоя Ромеу пробва да довърши "червените дяволи", но не сполучи, а момчетата на Луис ван Гаал не направиха нищо, за да защитят името на клуба. След този успех Саутхемптън зае 8-ото място с актив от 33 точки, а Юнайтед са 5-ти с 37.