Манчестър Юнайтед надделя трудно над Кристъл Палас с 2:1 в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Така „червените дяволи“ са вече само на една победа, за да си осигурят класиране в Шампионската лига през новия сезон.

В герой за гостите от Манчестър се превърна Маруан Фелайни, който вкара победния гол с глава през втората част.

Възпитаниците на мениджъра Луис ван Гаал поведоха в резултат след спорна дузпа 19-ата минута. Майкъл Оливър отсъди наказателния удар за игра с ръка на Скот Дан, а Хуан Мата бе точен от бялата точка.

Джейсън Мънчиън реализира по прекрасен начин пряк свободен удар, оставяйки безпомощен Давид де Хеа в 57-ата минута. Победният гол за Юнайтед бе дело на белгиеца Маруан Фелайни в 78-ата минута, когато засече с глава центриране на Ашли Йънг отляво.

Лошата новина за Луис ван Гаал са контузиите на Люк Шоу и Уейн Рууни. С успеха Манчестър Юнайтед се откъсна на седем точки от петия Лиовърпул, който утре гостува на Челси в Лондон.