Хъл Сити и Съндърланд не успяха да излъчат победител в мача помежду си от 28-ия кръг на Висшата лига, който приключи при 1:1. Равенството изглежда като незадоволителен компромис и за двата тима, които са замесени в битката за оцеляване и се намират малко над чертата.

Нападателят Даме Н'Дойе откри за „тигрите“ пред собствените им фенове само след четвърт час игра и хубава асистенция на Том Хъдълстоун. „Черните котки“ на Густаво Пойет обаче не се предадоха и в 77-ата минута Джак Родуел донесе точката след експлозивен рейд на Патрик ван Аанхолт отляво и центриране, което го намери точно пред голлинията.

Във временното класиране Хъл Сити заема 15-ата позиция с 27 точки, докато Съндърланд е с едно място по-ниско и точка по-малко. Куинс Парк Рейнджърс, първият тим в зоната на изпадащите, има на сметката си 22 точки.