Отборът на Евертън се класира за финала на турнира на Висшата лига за азиатската купа. Карамелите победиха след изпълнение на дузпи Стоук Сити, след като в редовното време двата тима не успяха да си отбележат гол.

Още в началото на мача Стоук създаде първото опасно положение в срещата, но Питър Одемвинге пропусна своята възможност. Малко след това и Марко Арнаутович не успя да изведе своите напред в резултата.

В продължението на първото полувреме Ромелу Лукаку прати топката в мрежата на съперника, но попадение не бе зачетено заради засада.

След почивката двата тима си размениха по няколко опасни ситуации, за да стигнат до изпълнение на дузпи. В самия край на редовното време Лукаку имаше прекрасен шанс да се разпише, но топката буквално облиза гредата.

По регламент двата тима преминаха към изпълнение на дузпи. Футболистите на Евертън успяха да вкарат всичките си пет наказателни удари, докато за Стоук Марко ван Хинкел пропусна за крайното 5:4.