Челси допусна доста крупно поражение с 0:3 при гостуването на УБА в мач от 37-ия кръг на Висшата лига.

Головете за успеха на домакините реализираха Саидо Бераино на два пъти в 9-ата и 47-ата минута от дузпа, както и Крис Брънт в 60-ата минута.

Испанският халф на Челси Сеск Фабрегас получи директен червен картон за удар с топка срещу съперников играч, за което беше изгонен директно от съдията Майк Джоунс.

Шампионите са с актив от 84 точки, а УБА за на 13-ото място с 44 точки.

Домакините започнаха агресивно и още в 9-ата минута Саидо Бераино взриви трибуните - 1:0 за УБА с перфектен удар.

В 29-ата минута дойде и един от ключовите моменти в мача. Лондончани  останаха с 10 души на терена, след като Сеск Фабрегас получи директен червен картон.

Испанецът изрита топката в главата на Крис Брънт при спряна игра и реферът Майк Джоунс го изгони.

Последваха силни минути за новите шампиони, които можеха да изравнят, но с пропуски се отличиха Лоик Реми и Филипе Луис.

Секунди след почивката Бераино реализира дузпа за 2:0, след като Джон Тери наруши правилата в наказателното поле срещу футболиста на УБА.

"Дроздовете" направиха 3:0 чрез Крис Брънт, а това се оказа и крайния резултат в двубоя.