Отборът на Лестър стартира успешно новия сезон в английската Висша лига, след като надделя с минималното 1:0 тима на Уулвърхемптън в двубой от първия кръг на първенството. Единственото попадение отбеляза звездата Джейми Варди в 41-ата минута.

Момчетата на Брендън Роджърс затвърдиха доброто си представяне, след като спечели Къмюнити Шийлд преди седмица, когато надви шампиона Манчестър Сити.

В 15-ата минута Джейми Варди отбеляза, но беше в положение на засада, така че попадението беше правилно отменено.

Въпреки че „лисиците“ владееха повече топката и привидно изглежда по-активният отбор, първото голямо чисто положение пропуснаха „вълците“. В 36-ата минута Жоао Моутиньо изведе добре Адама Траоре, който използва скоростта си и се вклини между Чаглар Союнджу и Данил Амарти. Испанецът обаче прави топката на сантиметри встрани от целта.

Лестър успя да поведе в края на полувремето. В 41-вата минута Рикардо Перейра изпълни тъч, топката се върна при него след опит за изчистване, след което той премина между Марсал и Моутиньо и центрира към Варди. Бившият английски национал засече отблизо, пращайки топката по красив удар в далечния ъгъл.

В добавеното време Жозе Са изби опасен удар на Юри Тилеманс от далечна дистанция.

През второто полувреме Лестър отстъпи инициативата на Уулвърхемптън, но гостите не успяха да стигнат до изравнителното попадение. В 89-ата минута Конър Коуди прати топката в мрежата зад Каспер Шмайхел, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Иначе две от новите попълнения на Лестър – Яник Вестергор и Бубакари Сумаре направиха дебют за тима, след като се появиха в игра в 62-рата минута.

В следващия кръг „лисиците“ гостуват на Уест Хем, докато Уулвс приемат Тотнъм.