Отборът на Бърнли започна с успех новия сезон в Чемпиъншип, след като надделя с минималното 1:0 като гост на Хъдърсфийлд Таун. Това беше и официален дебют за новия наставник на „виненочервените“ Венсан Компани.

Единственото попадение реализира Йън Маатсен в 18-ата минута с хубав удар в далечния ъгъл на вратаря Лий Николс от наказателното поле.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

В 85-ата минута Бърнли можеше да стигне и до второ попадение, когато Скот Туайн стреля отлично от опасен пряк свободен удар, но топката се отби от лявата греда на домакините.

По този начин Компани и неговият тим започнаха новата кампания с успех и в следващия кръг ще се опитат да затвърдят добрата игра домакинство на Лутън. За „териерите“ пък предстои гостуване на Бирмингам Сити.