Хъдърсфийлд Таун съумя да надбори Уотфорд и го срази с 3:2 като гост, записвайки трети пореден успех. По този начин „териерите“ вече напуснаха опасната зона в Чемпиъншип.

Те трябваше да правят обрат за втори път през седмицата и започва вече явно да се вижда работата на Нийл Уорнък, след като Уотфорд записа първа загуба у дома през новата година. Яспер Асприля даде аванс на „стършелите“ в 32-ата минута, но Джак Рудони изравни в края на първата част.

Централният бранител Мати Пиърсън изведе гостите напред, а 20-годишният Киан Харат покачи актива на Хъдърсфийлд с първия си гол в кариерата. Вратарят на домакините Даниел Бахман беше изгонен в края на мача с втори жълт картон, а малко преди това Брит Асомбалонга вкара още един гол за Уотфорд, но това беше всичко в срещата.

След загубата Уотфорд е позициониран на 11-ото място с 55 точки, докато Хъдърсфийлд е 20-и с 42.