Шефийлд Уензди и Лийдс Юнайтед завършиха 1:1 в мач с невероятно красиви голове, за да разделят точките в голямо Йоркширско дерби от 10-ия кръг на Чемпиъншип.

Адам Рийч даде аванс на „кукумявките” с неповторим гол в края на първото полувреме, като не остави шансове на стража на Лийдс да се намеси, по какъвто и да било начин.

След почивката лидерът Лийдс намали чрез Матеуш Клих, който стреля от средна дистанция по превъзходен начин и възстанови равенството на „Хилзбъро”.

„Белите” дори бяха близо до това да направят пълен обрат в Шефийлд”, но Саму Сайц и Джак Харисън направиха сериозни пропуски и по този начин тимът на Марсело Биелса не грабна победата в поредния кръг от Чемпиъншип.

Лийдс продължава да води парада във второто ниво на Чемпиъншип, но има голяма опасност да слезе от върха още в този кръг. Втори е Мидълзбро с 19 пункта, докато Уест Бромич е трети с 18. „Кукумявките” от своя страна пък са девети с 15 точки.

В идния кръг Лийдс гостува на Хъл Сити, докато Шефийлд приема УБА.