Тимовете на Уест Бромич Албиън и Нюкасъл не излъчиха победител в мача между двата тима, част от 27-ия кръг на Висшата лига. Двата отбора завършиха 0:0. След това равенство "свраките" заемат 16-ото място с актив от 27 точки, а УБА е на предпоследната позиция с 18.

Най-чистата позиция през първата част дойде в 37-ата минута, но Мбайе Нианг не успя да се разпише, след като вратарят на Нюкасъл беше на мястото си. Въпреки опитите на двата отбора да реализират попадение това не се случи през първите 45 минути.

В 55-ата минута Матю Филипс отправи удар от движение, но не намери целта, което можеше да наклони везните в полза на УБА. Гостите пропуснаха да открият резултата в 60-ата минута, след като Уилок беше на голова позиция, но не сполучи да се разпише.

Отново Нюкасъл създаде сериозна опасност в 70-ата минута, но Жоелинтон не се разписа. В крайна сметка въпреки създадените положения до гол в мача не се стигна, а гостите трябва да бъдат по-доволни от постигнатото.