Отборът на Манчестър Сити се класира на полуфиналите на Купата на лигата на Англия след победа като гост с 3:1 над третодивизионния Оксфорд Юнайтед. Жоао Канесело откри резултата в 22-ата минута, но секунди след началото на второто полувреме Мати Тейлър успя да изравни. Два гола на Рахийм Стърлинг в 50-ата и 70-ата минута подпечатаха успеха на „гражданите“.

"Гражданите" откриха резултата в 22-рата минута, когато организираха отлично изградена атака, която завърши с изстрел на Жоао Кансело, който обаче рикошира в крака на Елиът Муур, който направи безпомощен вратаря Джордан Арчър.

До края на първото полувреме Риад Марез и Рахийм Стърлинг имаха шансове да вкарат още едно попадение, но двамата не бяха достатъчно точни в опитите си.

GettyImages/Gulliver
63 снимки

В секундите след началото на второто полувреме Оксфорд успя да изравни. Шандън Баптис изпълни бързо фаул и подаде на Мат Техлър, който преодоля младия Тейлър Харууд-Белис и стреля в ъгъла - 1:1.

„Небесно-сините“ обаче бързо си върнаха преднината. В 50-ата минута Рахийм Стърлинг успя да засече центриране на Анхелиньо от лявото крило за 1:2.

В 61-вата минута Тарик Фосу-Хенри стреля силно и със сетни усилия Клаудио Браво изби над гредата удар нуеговия удар, който рикошира и от тялото на Кансело.

Шест минути след това Рияд Марез отбеляза, но попадението бе отменено правилно заради засада.

В 70-ата минута Сити подпечата победа с трети гол. Бернардо Силва подаде на Габриел Жезус, който напредна отляво и подаде към Стърлинг, който отблизо оформи крайния резултат.

Три минути след това Жаоа Кансело нацели дясната греда

До края на срещата Робърт Дики и Марк Сайкс имаха отлични шансове да върнат интригата в двубоя, но на два пъти се намеси вратаря Браво, а Джейми Маки стреля точно над напречната греда.

През уикенда на футболистите на Пеп Гуардиола ще имат важен домакински сблъсък с втория в подреждането на Висшата лига Лестър Сити.

ОКСФОРД ЮНАЙТЕД – МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:3

0:1 Жоао Кансело 22’

1:1 Мати Тейлър 46’

1:2 Рахийм Стърлинг 50’

1:3 Рахийм Стърлинг 70’

Стартов състав на Манчестър Сити (4-3-3): 1. Клаудио Браво – 11. Олександър Зинченко, 50. Ерик Гарсия, 78. Тейлър Харууд-Белис, 27. Жоао Кансело – 20. Бернардо Силва, 16. Родри, 47. Фил Фоден – 12. Анхелиньо, 7. Рахйим Стърлинг (к), 26. Риад Марез

Старши треньор: Пеп Гуардиола