Нотингам Форест и Уест Бромич Албиън спретнаха велико шоу в изтегления си двубой от 4-ия кръг на Чемпиъншип за сезон 2018/2019. Със сигурност и в двата лагера има съжаления за пропуснатата победа, след като мачът на „Сити Граунд” приключи при 1:1. Общо взете, двете страни си разделиха по едно полувреме, като „дроздовете” играха по-силно след почивката.

През първото полувреме играчите на Нотингам изпуснаха един куп възможности, макар че и гостите имаха два идеални шанса, разкрили се пред Джей Родригес от непосредствена близост.

Истинският екшън се разрази след паузата, като Адлен Гедиура откри резултата с чудесен далечен шут в 59-ата минута. Халфът получи от Люис Грабън и не се посвени да стреля от около 24-25 метра, пращайки топката покрай плонжа на Сам Джонстън и право в долния десен ъгъл – 1:0.

Оттам нататък УБА взе инициативата, като страхотен ефект имаше появата като смяна на нападателя Дуайт Гейл. Англичанинът доста раздвижи играта в предни позиции и в 82-ата минута изскочи на чиста позиция след серия от грешки на играчите в червени екипи. В крайна сметка бившият играч на Кристъл Палас нанесе нелош шут с външен фалц по диагонала от около 9-10 метра, а топката улучи левия стълб.

В 87-ата минута гостите заслужено стигнаха до реми. Киърън Гибс наглед центрира безадресно от левия фланг, ала никой от защитниците на Форест не очакваше Мат Филипс да връхлети топката от втора позиция. Въпреки не толкова обещаващият ъгъл спрямо вратата Филипс стреля, а резултатът беше гръмотевичен удар, влетял под сглобката – 1:1.

Буквално в следващата си атака гостите можеха да стигнат до пълен обрат. Филипс центрира балонно от фланга, а вратарят Костел Пантилимон подцени ситуацията и така топката кацна върху напречната му греда. Тя се върна в игра, а Дуайт Гейл нанесе добавка, която отново разтърси рамката на вратата и Пантилимон най-сетне успя да улови.

Равенството означавше, че двата тима все още нямат победа през този сезон. Нотингам е с две ремита и съответно с 2 точки, докато Уест Бром прибави първи пункт на сметката си след 1:2 от Болтън в първия кръг.