Уулвърхемптън Уондърърс записа 11-ия си успех през сезона, след като победи с 2:0 като гост Уест Хем в Източен Лондон в мач от 30-ия рунд във Висшата лига. Двата гола за „вълците” паднаха в последните 20 минути, след като Раул Хименес (73) и Педро Нето (85) влошиха и без това неприятното състояние на „чуковете” в елита на Англия.

30 снимки

Изключителен мач за „вълците” изигра Адама Траоре, който бе в основата на двата гола. Първо в 73-ата той неутрализира Фелипе Андерсон и центрира блестящо за Раул Хименес, а мексиканецът отблизо матира Лукаш Фабиански.

В 84-ата минута Траоре сви вдясно за Мат Дохърти, който центрира на далечната греда. Там беше Педро Нето, който с брутално воле матира „чуковете” и донесе трите точки на „вълците”.

Уулвс вече има 46 точки в своя актив и е шести, докато Уест Хем е с 27 пункта и ще продължи да се бори за своето оцеляване в елита на Англия. 18-ият Борнемут е с 27 точки и е с мач по-малко, след като по-късно в събота играе с Кристъл Палас.