Уулвърхемптън и Евертън затвори съботната програма във Висшата лига със зрелищно реми – 2:2 на „Молиню”. Двата отбора изиграха превъзходна среща, като надиграването бе непрестанно, но в крайна сметка победител нямаше.

Ричарлисон даде аванс на „карамелите” в 17-ата минута след гол от близо. Лейтън Бейнс центрира от фаул към Майкъл Кийн, а ударът с глава на защитника бе блокиран, но топката падна току пред бразилския полузащитник и той отблизо разстреля Руи Патрисио. Бразилецът е първият футболист на Евертън от 2009 година, който вкарва в дебюта си със „синия” екип. За последно това е правил друг негов сънародник – Жо.

В 40-ата минута капитанът Фил Ягиелка сътвори невероятна глупост, спирайки топка много слабо пред наказателното си поле. Диого Жота напредна да я овладее, а капитанът на Евертън го препъна на дъгата. Крейг Поусън бе непоколебим и му показа директен червен картон. След фаула Уулвс ликуваше, след като Рубен Невеш бе точен и направи – 1:1.

Второто полувреме Евертън разчиташе на контраатаки, след като бе принуден да играе с човек по-малко, но въпреки това дръпна в резултата в 67-ата минута. Дженк Тосун гърдира до тъчлинията и видя връхлитащия навътре Ричарлисон. Бразилецът бутна топката два пъти и с удар край Конър Коуди поведе своите напред – 1:2.

Новакът във Висшата лига показа характер и в 80-тата минута отново изравни. Рубен Невеш достави чудно центриране към Раул Хименес, който от близо с глава прати топката зад гърба на Джордан Пикфорд.

По този начин двата отбора направиха първия равен през новия сезон. Идния кръг Евертън приема Саутхемптън, а Уулвърхемптън ще гостува на Лестър.