Елитните тимове на Нюкасъл и Уотфорд се впуснаха в битка от четвъртия кръг на ФА Къп. Печеливш от дуела на „Сейнт Джеймсис Парк” излезе отбора на Уотфорд, който грабна успеха с 2:0. Андре Грей в 61-ата и Айзък Съксес в 90-тата минути донесоха успеха за „стършелите”.

По този начин за Нюкасъл остава да съсредоточи цялото си внимание в борбата за оцеляване във Висшата лига, след като вече е аут от всички турнирни надпревари.

Мениджърът на Уотфорд Хави Грасия направи цели 11 промени, но това не попречи на отбора му да стои по-добре в Северна Англия от Нюкасъл.

„Джордитата” опитаха някак да върнат гола пасив през второто полувреме, но Хави Манкийо и Айосе Перес направиха пропуски, които обаче не бяха и кой знае колко сериозни. В крайна сметка втори гол, дело на Айзък Съксес съсече амбициите на Нюкасъл за продължаване в петия кръг от най-старата футболна надпревара.

Уотфорд очаква да научи следващия си съперник в понеделник вечер.