Ливърпул изигра може би най-слабия си мач, откакто Юрген Клоп пое отбора, при гостуването на Уотфорд на „Викаридж Роуд“ в 17-ия кръг. Мърсисайдци преглътнаха звучно поражение с 3:0 от вдъхновените "стършели", които отново бяха предвождани от своите лидери – Трой Дийни и Одион Игало. Нигериецът вкара своите голове номер 10 и 11, за да прати своя тим на точка от топ 4 и да донесе първа победа над този съперник в елита от 1986 година насам.

Домакините едва ли можеха да си представят по-силно начало на мача и в най-смелите си мечти. Още във втората минута тимът на Кике Санчес Флорес изпълни корнер отляво по атакат си, ката топката бе подадена при първа греда. Адам Богдан скочи да улавя топката, но тя се изплъзна от ръцете му. При приземяването унгарецът беше близо до поправи грешката си, но Мигел Анхел Бритос посегна с крак и я изби, а на метър пред голлинията Нейтън Ейк я плъзна в мрежата, докато гостите търсеха нарушение срещу стража си – 1:0.

Кошмарът за мърсисайдци стана пълен съвсем по-скоро. В 15-ата минута Трой Дийни като на шега прехвърли топката над защитата, а Одион Игало спечели физическият дуел с Мартин Шкъртел. От сравнително остър ъгъл нигериецът стреля ниско към далечния ъгъл, а кълбото рикошира и в гредата, за да влезе – 2:0.

Развоят тотално разклати увереността на гостите, които буквално не знаеха какво правят на терена до почивката. Още една грешка на Богдан, този път при боксиране на центриране, можеше да струва скъпо в 33-ата минута, а малко по-късно Мартин Шкъртел напусна мача с принудителна смяна, заради травма след два сблъсъка с Трой Дийни.

Юрген Клоп предприе смел ход и на мястото на словака пусна Дивок Ориги, който посъживи играта в предни позиции след паузата, ала само толкова. Уотфорд продължи да бъде по-опасният и креативен тим на терена, като в 59-ата минута Игало се подигра с Мамаду Сако и проби отляво по аутлинията. Последва центриране, което доведе до огромно меле, завършило като по чудо без гол във вратата на Богдан.

Унгарецът в някаква степен се реваншира за предишните си изяви в 63-ата минута, когато Игало бе изведен очи в очи с него. Тъмнокожият голаджия опита мощен удар към далечния ъгъл, за да види светкавичния рефлекс на стража.

Ливърпул постепенно започна да се концентрира единствено върху атаките и в 66-ата минута Хендерсън направи добър пробив отдясно и влезе по диагонала. Капитанът на „червените“ опита мощен шут под гредата, на Аурелио Гомес го отрази.

„Стършелите“ изпуснаха няколко златни шанса за контраатаки срещу разредената отбрана на Ливърпул, ала в 85-ата минута прошка нямаше. С бързи подавания топката бе пренесена до наказателното поле на мърсисайдци, а резервата Валон Бехрами не се нуждаеше от втора покана, за да качи топката на главата на Игало, който отблизо разстреля Богдан за крайното 3:0.

Успехът изпрати Уотфорд на 7-ата позиция с 28 пункта или иначе казано - на 4 пред 9-ия Ливърпул. "Стършелите" изостават с точка от Кристъл Палас, Манчестър Юнайтед и Тотнъм, които имат по 29, докато лидерът Лестър  е с 38.