Уотфорд и Уест Хeм завършиха 1:1 в двубой от 26-ия кръг на Висшата лига. Домакините откриха резултата чрез Трой Дийни в 3-ата минута, а гостите изравниха с попадение на Андре Аю през втората част.

Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като голмайсторът на гостите Антонио получи втори жълт картон за умишлена игра с ръка.

Още в третата минута "стършелите" получиха дузпа, след като Куяте фаулира Сарате в наказателното поле. Трой Дийни бе точен от бялата точка, давайки аванс на домакините.

В края на полувремето именно Сарате получи тежка контузия и над десет минути му бе оказвана медицинска помощ на терена, след което аржентинецът бе изнесен на носилка. Иначе Уотфорд се чувстваше доста комфортно през първото полувреме, а "чуковете" не създадоха нищо запомнящо се.

Уест Хем започна отлично второто полувреме. Аурелио Гомеш на два пъти спаси вратата си след удари отблизо на Антонио и Фонте. В 69-ата минута нов изстрел с глава на Микейл Антонио от чиста позиция премина на сантиметри встрани от вратата.

В 73-ата минута поредният шут на Антонио рикошира последователно в двете странични гради, след което Андре Аю направи добавка от няколко метра, изравнявайки закономерно резултата.

В 86-ата минута, Антонио бе изгонен за втори жълт картон. Играчът на Уест Хем падна и докосна преднамерено с ръка топката.

Уотфорд не успя да се възползва от численото си предимство, като Айзък Съксес пропусна най-добрата възможност за това в добавеното време.

"Чуковете" са девети в подреждането с актив от 33 точки. Уотфорд е на 12-а позиция.