Престън Норт Енд продължава да натиска за промоция във Висшата лига след успех с 2:1 като гост на Уигън Атлетик, удължавайки своята серия на пет мача без загуба. Том Баркхуйзен в седмата и Даниел Джонсън в началото на второто полувреме дадоха превес на Престън в мача.

Тимът на Алекс Нийл дори можеше да удвои своя превес преди почивката, но удар на Шон Магуайър с глава бе отразен от Дейвид Маршал. Веднага след подновяването на играта Престън удвои преднината си след гол на направилия страхотен мач Джонсън, който бе намерен след корнер от Баркхуйзен.

„Латикс”, който е най-нискорезултатният отбор в дивизията, вкара гол, след като Чей Дънкли наказа грешка на гостите, но след това домакинът не успя да направи нищо значимо. По този начин те в 24 от 31 мача в Чемпиъншип не могат да се разпишат повече от веднъж и са на 22-ото място с 29 точки. Престън пък е 6-и с 50 пункта.