Уест Хем победи Челси с 3:1 в мач от втория кръг на Висшата лига. Попаденията за "чуковете" бяха дело на Найеф Агер, Михаил Антонио и Лукас Пакета от дузпа, а за "сините" точен бе Карни Чуквуемека. Челси сякаш имаше контрол върху мача, но пропусна много положения, а Енцо Фернандес не успя да отбележи дузпа. Уест Хем бе над 30 минути с човек по-малко, но не сам запази аванса си, но успя и да го увеличи. С тази победа "чуковете" са вече 6-и с 4 пункта, а "сините от Лондон" остават на 14-а позиция с едва една точка на сметката си.

Gulliver/GettyImages
79 снимки

Още в 7-а минута Джеймс Уорд-Праус изпълни чудесно корнер, а Найеф Агер бе забравен на далечната греда, като той връхлетя върху топката и никой не успя да реагира на мощния му удар с глава - 1:0 за Уест Хем.

Само 2 минути по-късно главният арбитър отсъди дузпа в полза на Челси, след като Николас Джаксън бе съборен от Ареола, но страничният съдия вдигна засада. Ситуацията бе прегледана с ВАР и се видя, че има много тънка засада. Уест Хем успя да се измъкне от сериозни неприятности.

В 28-а минута Карни Чуквуемека овладя топка в наказателното поле и направи страхотен индивидуален пробив, след който стреля с голяма сила, а Ареола не успя да реагира - 1:1. Чудесно изпълнение на полузащитника.

Малко след това Лукаш Пакета бе изтърван и стреля от границата на наказателното поле, но ударът му се отби от левия страничен стълб на Санчес. Късмет за Челси, след като топката напусна очертанията на терена в аут.

Три минути преди края на първата част Рахийм Стърлинг направи индивидуален пробив, като навлезе в наказателното поле, където бе фаулиран от Томаш Соучек. Съдията не се поколеба и посочи бялата точка, а Енцо Фернандес се нагърби с изпълнението. Ударът на аржентинеца обаче бе спасен от стража на Уест Хем. Пропуснат шанс за Челси.

В 53-а минута защитата на Челси не бе добре ориентирана, като Михаил Антонио се възползва от това и надигра последователно Коулил и Дизази, като накрая стреля мощно по диагонала, отбелязавйки в далечния ъгъл, а Санчес бе безпомощен - 2:1 за Уест Хем.

В 67-а минута Найеф Агер влезе неразчетено и грубо, като закъсня изключително много, а вече имаше жълт картон. Съдията отсъди нарушение и даде втори жълт картон на Агер, респективно червен - Уест Хем остана с 10 човека на терена.

В първата минута на добавеното време Пабло Форналс се възползва от груба грешка на появилия се като резерва Мойсес Кайседо, като остана очи в очи с Роберт Санчес, но стражът на Челси направи фамозно спасяване с крак. Секунди по-късно Кайседо направи нова безумна грешка, фаулирайки футболист на Уест Хем в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка, а Лукаш Пакета изпълни дузпата, като бе безпогрешен - 3:1 за Уест Хем.

Стартови състави:

Уест Хем: 23. Алфонс Ареола, 33. Емерсон, 27. Найеф Агер, 4. Курт Зума, 5. Владимир Цоуфал, 7. Джеймс Уорд-Праус, 28. Томаш Соучек, 22. Саид Бенрама, 10. Лукас Пакета, 20. Джаред Боуен, 9. Михаил Антонио

Челси: 1. Роберт Санчес, 26. Луи Коулил, 6. Тиаго Силва, 2. Аксел Дизази, 21. Бен Чилуел, 27. Мало Густо, 23. Конър Галахър, 8. Енцо Фернандес, 17. Карни Чуквуемека, 7. Рахийм Стърлинг, 15. Николас Джаксън