Отборът на Уест Хем постигна солидна победа над Брентфорд в мач от Висшата лига на Англия. „Чуковете” победиха своя съперник с 4:2, а двубоят ще се запомни с хеттрика, който звездата на домакините Джаръд Боуен реализира. Това е първият случай, в който английският национал вкарва три гола в един мач.

Двубоят в английската столица започна по страхотен начин за Уест Хем. „Чуковете” имаха нужда от само няколко минути, за да натрупат аванс от два чисти гола. Джаръд Боуен бе точен в 5-ата и 7-ата минути, за да наклони сериозно везните в полза на домакините.

Футболистите на Брентфорд обаче показаха характер и в 13-ата минута Нийл Маупей намали изоставането на гостите.

Малко след час игра Боуен оформи своя хеттрик, а в 69-ата минута Емерсон покачи на 4:1 с великолепно изпълнение. Осем минути преди края на редовното време Брентфорд също стигна до гол чрез Йоан Уиса, който току що се бе появил на терена.

В крайна сметка това остана и крайния резултат в мача. Трите точки изкачиха Уест Хем до осмото място в таблицата, докато Брентфорд остава на 16-а позиция.