Уехт Хем нанесе първа загуба от началото на сезона на Брайтън, побеждаваки го с 3:1 като гост в мач от третия кръг на Висшата лига. Успехът беше достатъчен на "чуковете" поне временно да излязат начело в класирането, събирайки седем точки.

Gulliver/GettyImages
11 снимки

В същото време "чайките", които постигнаха две победи в първите си две срещи, са с шест пункта.

Лондончани поведоха в 19-ата минута. Тогава Джеймс Уорд-Праус получи подаване в наказателното поле и Михаил Антонио и направи Барт Фербрюген безпомощен за 0:1.

Уест Хем нанесе двоен удар в рамките на пет минути през второто полувреме. В 58-ата минута Джаред Боуен се възползва от грешка в защитата на Брайтън и с удар по диагонала вкара втори гол за своя отбор.

В 63-ата минута гостите сложиха точка на спора с трети гол. След разбъркване в наказателното поле на домакините Михаил Антонио беше най-съобразителен и вкара за 0:3.

Крайният резултат оформи Паскал Грос в 81-ата минута след подаване на Жоел Фелтман.