Уест Хем измъкна точка от гостуването на Астън Вила, завършвайки 0:0 в последен мач от 5-ия кръг на Премиър лийг. В 67-ата минута "чуковете" останаха с 10 души на терена, след като крайният бранител Артур Масуаку беше изгонен за втори жълт картон.

Домакините създадоха доста положения пред вратата на съперника и определено могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки. Джон Макгин пропусна на два пъти, Уесли също не успя да вкара.

Куриозна ситуация се получи в 35-ата минута на двубоя. Тайрън Мингс от Астън Вила се нахвърли върху съотборника си Анвар Ел Гази, след като едва не  си вкара автогол при опит да изчисти топката след негова грешка.

В заключителните минути Майк Дийн подмина две ситуации в двете наказателни полета, в които всеки от съперниците искаше да получи дузпа, но такава не бе отъсдена. Повторенията показаха, че съдията е взел правилно решение и в двата случая.